TÜSODER Başkanı Yıldız’dan 1 TL’lik tepki

Tüketici Sorunları Derneği TÜSODER Başkanı Avukat Rıdvan Yıldız, kendisi hakkında 1 TL’lik manevi tazminat davası açan Belediye Başkanı Cemal Akın’a belediye önüne kese içinde 1 TL bırakarak tepki gösterdi.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Avukat Rıdvan Yıldız, Bartın’da 2014 yılında otobüs firmalarının şehir içi servislerini kaldırılması ile ilgili Rekabet Kurumu’na yaptığı başvurunun ardından kendisine 1 TL’lik manevi tazminat davası açan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a tepki göstermek için adliye çıkışı bir keseye koyduğu bozuk paralardan oluşan 1 TL’yi belediye önüne bıraktı.

Bartın’da 2014 yılında şehirlerarası otobüs firmaları ortak karar alarak şehir içi servislerini kaldırması ve AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç’un belediyeyi suçlayan açıklamalarının ardından o dönemde TÜSODER’in Genel Başkan Yardımcısı olan Avukat Rıdvan Yıldız Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunmuştu. Yıldız, başvurusunda Bartın Belediyesi’nin halk otobüsleriyle ilgili yeni hat satışı için şehir içi otobüs firmalarıyla anlaştığını iddia etmişti. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yaşanan gelişmelerin ardından Yıldız hakkında açtığı 1 TL’lik manevi tazminat davasının ilk duruşması Bartın’da yapıldı. Dava için İstanbul’dan Bartın’a gelen Avukat Rıdvan Yıldız, duruşmanın ardından Bartın Belediyesi’ne giderek, davaya konu olan 1 TL’yi keseye koyarak belediye bahçesine bıraktı.

BİZ VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Para kesesini belediye bahçesine bıraktıktan sonra gazetecilere açıklamada bulunan Yıldız şöyle konuştu: “Bartın’da 2014 yılında şehirlerarası otobüs firmaları aldıkları ortak kararla şehir içi servislerini kaldırmıştı. Bizde konuyu Rekabet Kurumu’na şikâyette bulunmuştuk. Belediye Başkanı Cemal Akın’da yaşanan gelişmelerin ardından bize 1 TL’lik manevi tazminat davası açtı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ile kişisel hiçbir problemim yoktur. Biz kurum olarak mağdur vatandaşın yanında olmaya devam edeceğiz.

Şehiriçi servislerinin kaldırılmasıyla ilgili ortak karar aldık diye açıklama yapan otobüs firmalarını rekabet kurumuna şikâyet ettim ve benim şikâyetim sonucunda bununla ilgili bir inceleme başlatıldı. Halktan gelen söylemler üzerine servislerin kaldırılmasıyla ilgili Bartın Belediyesi’nin de bir parmağı olduğu iddiaları üzerine belediye başkanı ve meclis üyeleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bizim bu girişimcilerimiz neticesinde halkın sorunu çözülerek şehiriçi servisler yeniden halka hizmet vermeye başladı. Durum böyle olunca bende dosyaları takip etmekten vazgeçtim. Sonrasında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, sorunlardan aklanmış gibi bana 1 TL’lik manevi tazminat davası açtı. Nasıl bir mağduriyet yaşadığını da anlamış değilim” dedi.

Öte yandan Bartın Belediye Başkan Vekili Mehmet Sandıklı, konu hakkında mahkeme sürecinin devam ettiğini, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın il dışında olduğunu, Başkanın Bartın’a döndüğü zaman bu konu hakkında açıklama yapabileceğini ifade etti.

Diğer haber kaynağı; http://bartinolay.com/tusoder-baskani-yildiz-dan-1-tl-lik-tepki-4485.html

Paylaş