Neden Sağlık Sigortası?

Özel sağlık sigortası sizi sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan bir güvencedir. Sağlık sigortası, sizin ve ailenizin bir yıl boyunca karşılaşabileceği hastalık ya da kazalarda doktor, ilaç ve buna bağlı tedavi giderlerinizi bütçenizi zorlamadan karşılayabilmenizi sağlar.

Herhangi bir hastalık ya da kaza sonucu özel sağlık kuruluşlarına ödeyeceğiniz masrafların çok altında bir bedelle her türlü sağlık hizmetinden poliçe süreniz boyunca yararlanırsınız.

Dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçersiniz.

Herhangi bir kaza ya da hastalık geçirmeniz sonucu ayakta ya da yatarak teşhis ve tedavilerinize ait masraflarınızı satın aldığınız ürüne bağlı olarak yurt içinde veya yurtdışında karşılarsınız.

Seçtiğiniz ürüne bağlı olarak yurt dışında da kaza ya da hastalık geçirdiğinizde poliçe teminatlarınıza göre tüm masraflarınızı ödersiniz.

Bir diğer avantaj,kendiniz ile eş ve çocuklarınızın özel sağlık sigortası primlerini vergiden düşebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası priminizi;

  • Bordrolu çalışan iseniz brüt kazancınızın %5’ini asgari ücretin aylık tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahınızdan düşürebilirsiniz.
  • Gelir vergisi beyannamesine tabi mükellefseniz beyan ettiğiniz yıllık gelirin %5’ini asgari ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde gelir vergisi matrahınızdan indirilebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, doğumdan itibaren yapılabilmektedir.Ferdi olarak yapılabilmesinin yanı sıra aile fertlerini kapsayacak bir şekilde de yaptırılabilir.

Özel sağlık sigortası yaptırmak için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur.Herhangi bir hastalık geçirmeden önce yaptıracağınız sağlık sigortası hem bütçenizi zorlamayacak hem de herhangi bir hastalık geçirme durumunuzda bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Sağlığınızda veya ailevi durumunuzda değişiklikler olduğu takdirde arzu ettiğiniz zamanda sigortanızın kapsamını değiştirebilir, ek teminatlar ekletebilirsiniz. Örneğin hamilelik, doğum ve doğum sonrası için poliçenizin içeriğine ilgili teminatları ekletmeniz mümkündür.

 

Özellikle kadınların bebek sahibi olmaya karar vermeden önce özel sağlık sigortası yaptırmaları, muayene ve doğum ile ilgili masrafları için özel sağlık sigortasından yararlanmalarını sağlayacaktır.

 

Sağlık tetkiklerinizin yapılması, ileride başınıza gelebilecek hastalıklar ve riskler uzman sigortacılar tarafından ele alınmalı, siz ve aileniz için en doğru teminatlar ve poliçe bedeli belirlenmelidir.

 

Sağlık durumunuz bugün yerindeyken ileride kaza ya da hastalık sonucu bozulabileceğini aklınızdan çıkarmamalı ve mümkün olan en kısa zamanda özel sağlık sigortanızı yaptırmalısınız.

Paylaş

Bir cevap yazın

*