KINIYORUZ

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU

 

Dünya Tüketici Günü de olan 15 Mart 2019 tarihinde Tüketici Örgütleri Federasyonu Başkanı Fuat Engin tarafından Kadıköy Kent Konseyi Başkanı Saltuk Yüceer’e yapılan sözlü ve fiziki saldırıyı kınıyoruz.

Tüketici Sorunları Derneği olarak biz de çeşitli sözel ya da fiziksel şiddete maruz kaldık.

25 Eylül 2016 tarihinde, TÜSODER Genel Kurulu’na şu an Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı olan Aydın Ağaoğlu tarafından saldırıda bulunulmuş; Aydın Ağaoğlu kadın yöneticimize tokat atmış ve devamında hem dernek başkanımız Dr. Deniz Öner hem de Dernek vekili Av. Rıdvan Yıldız mahkeme koridorlarında Aydın Ağaoğlu’nun el kol hareketlerine, ağır küfürlerine maruz kalmıştır.

Şiddet, iftira ve hakaretlerin her türlüsünün tüketici hakları savunucu olduğunu iddia eden Aydın Ağaoğlu tarafından yaşatılan bir sivil toplum kuruluşu olarak, yine tüketici hakları savunucu olduğunu iddia eden Fuat Engin’in, Kadıköy Kent Konseyi Başkanı Saltuk Yüceer’e saldırısından derin üzüntü duymuş bulunmaktayız.

Şiddet ve şiddete eğilimli kişilerin tüketici haklarını savunmalarının söz konusu olamayacağı açıktır. Tüketici Haklarının Savunulmasında Şiddete ve Şiddete eğilimli kişilere HAYIR diyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla.

TÜSODER YÖNETİM KURULU

Paylaş

Bir cevap yazın

*