Yönetim Kurulumuz 1 Yaşında….

TÜSODER- Tüketici Sorunları Derneği 2014 yılında kurulmuş, 10 Aralık 2017’ de Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirmiştir. Dr. Deniz ÖNER Başkanlığında oluşan yeni Yönetim Kurulu, Uzmanlardan oluşan Komisyonları ve hassasiyeti olan konularda kurulan Özel Çalışma Grupları ile başarılı 1 yılı geride bırakarak Yıllık Faaliyet Raporunu siz değerli kamuoyuyla paylaşmanın gururunu yaşamaktadır.

Derneğin kuruluş amacı tüketicileri; Beslenme, barınma, ulaşım, haberleşme, temiz içme suyu, enerji gibi temel gereksinimlerinin karşılanması; sağlık ve güvenlik, bilgi edinme, sesini duyurma ve temsil edilme, ekonomik çıkarların korunması ve tazmin edilme, eğitilme ve sağlıklı bir çevreye sahip olma; mal ve hizmetlerin serbestçe seçilmesi evrensel hakları konusunda bilinçlendirmektir. Bunun yanı sıra, sorunlu ürün veya hizmetler ile ilgili araştırmalar yapıp, raporlar oluşturmak, resmi sorumlu otoritelerle veya kuruluşlarla tüketici arasında köprü oluşturmak ve çözüm için adım atılmasını sağlamaktır.

 

TÜSODER Komisyonları:

Hukuk Komisyonu

Sağlık Komisyonu

Sağlık Hukuku Komisyonu

Bilişim Komisyonu

Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu

Vergi Komisyonu

Enerji Komisyonu

Sigorta Komisyonu

Bankacılık Komisyonu

Finans Komisyonu

Eğitim Komisyonu

 

TÜSODER Çalışma Grupları:

Organ, Doku ve Kan Bağışı Çalışma Grubu

Çocuk Hakları ve Cinsel İstismarları Çalışma Grubu

 

TÜSODER geçmiş bir yıl boyunca olduğu gibi, gittikçe büyüyen uzman gönüllü kadrosuyla birlikte tüketicilerin karşı karşıya olduğu risk ve tehlikeler konusunda; önleyici, koruyucu bilinçlendirme çalışmaları ile tüketicilerin maddi ve manevi sağlıklarını koruma farkındalığını artırmaya devam edecektir.

TÜKETİRKEN TÜKENMEMEK İÇİN TÜSODER!

Detaylı faaliyet tablosu için TIKLAYINIZ…

Paylaş

Bir cevap yazın

*