Kredi Kayıt Bürosu’ndan TÜSODER’e plaket

Findeks adıyla bilinen Kredi Kayıt Bürosu, tüketici odaklı yaptığı çalışmalarından dolayı Tüketici Sorunları Derneği Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ve İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa’ya plaket verildi. Aydın Ağaoğlu Tüsoder adına plaketini, Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya tarafından aldı.

Kredi Kayıt Bürosunun ev sahipliğinde Sarıyer Fuat Paşa Yalısı’nda düzenlenen iftar yemeğinde konuşma yapan Tüketici Sorunları Derneği Başkanı Rıdvan Yıldız, kredi notunun önemine dikkat çekti.Yıldız konuşmasında  evlilik ve boşanmalarda dahi kredi notunun önemli bir hal aldığını söyleyerek sözlerine şöyle devem etti.

“Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan kredi notu önemli bir referanstır. Bu noktada kiracıların hakları kadar ev sahibinin de hakkının korunması önemli. Kötü niyetli kiracı kirasını ödemediğinde, bina aidatlarını yatırmadığında, ev sahibinin evi tahliye ettirmesi 8-10 ayı buluyor. Eğer bu ev kredi ile alınmışsa ve buradan elde edilen kira bedeli ile kredi taksitleri ödeniyorsa, ev sahibinin evini bile kaybetmesi söz konusu olacaktır. Kötü kiracı ev sahibini evinden edebileceğinden kiracının kredi notu kiralama aşamasında önemli bir referanstır.”

Emlak basınının katılımı ile gerçekleşen iftar yemeğinde, Coldwell Banker Türkiye ve Kredi Kayıt Bürosu’nun finansal hizmet platformu Findeks işbirliğinin detayları açıklandı. Kredi Kayıt Bürosu ev sahipliğinde düzenlenen geceye, Tüketici Sorunları Derneği Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, Tüsoder Başkanı Rıdvan Yıldız, Başkan Yardımcısı Hatice Kolçak, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, Coldwell Banker Başkanı Dr. Gökhan Taş ve Türkiye emlak ofisleri ve Findeks ekibi katıldı.

Haber kaynağı; http://www.emlakpencerem.com/kredi-kayit-burosu-ndan-tusoder-e-plaket/90769/

Paylaş

Bir cevap yazın

*