TÜSODER, Uluslararası Engelsiz Bilişim, 2019 Kongresi”ne katıldı.

TÜSODER-Tüketici Sorunları Derneği 11-13 Eylül 2019 tarihlerinde, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla ve Maltepe Üniversitesi ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen “Uluslararası Engelsiz Bilişim, 2019 Kongresi”ne katıldı.

Sekretaryası Maltepe Üniversitesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi (Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Sekretaryası) tarafından ortaklaşa yürütülen kongrede bir araya gelen İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı ve TÜSODER Engelli Komisyonu Üyesi Onur CANTİMUR, Denizli İşitme Engelliler Derneği Başkanı İbrahim ÇELEBİOĞLU, sosyal hizmetler işaret dili tercümanı Sibel MUTLUER ve Tüketici Sorunları Derneği Başkanı Dr. Deniz ÖNER, sağır bireylere işaret dili tercüman destekli tüketici haklarını öğretmeyi hedefleyen “Sessiz Kalma!” projesi hakkında görüşme yapıp proje için oluşturulan İşbirliğini geliştirmeyi konuştular.

Engelsiz Bilişim alanındaki gelişmelerin konuşulduğu kongrede,  İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı ve TÜSODER Engelli Komisyonu Üyesi Onur CANTİMUR “İşitme Engelliler İçin Teknolojiler” başlıklı bir sunum yapmıştır.

http://www.engelsizbilisim.org/

Paylaş

Bir cevap yazın

*