TÜSODER EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR! İSA ALTUN İLE MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELEDE ANNE BABA EĞİTİMİ

TÜKETİCİ SORUNLARI DERNEĞİ-(TÜSODER), Kadıköy Kent Konseyi, Eğitim, Kültür ve Sanat Çalışma grubu ile Sağlık Çalışma grubu paydaşlığında; 22 Mart 2018, perşembe günü Saat 13:00-14:30 arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde “İsa ALTUN ile Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Anne Baba Eğitimi “düzenlemiştir.

TÜSODER Bağımlılıkla Mücadele ve Bilişim Komisyonu üyesi Bağımlı Danışmanı İsa ALTUN ailelere, çocuklarını bağımlılığa götüren süreci tanıma ve önleme konusunda neler yapabilecekleri konusunda sahadaki deneyimlerden yola çıkarak bilgi aktarımı yapmıştır.

Çocukların kendi odalarında bilgisayar ekranıyla baş başa kalmaması gerektiği, internet ve sosyal medya kullanımının dış dünyanın bütün tehlikelerinin eve daveti anlamına geldiğine dikkat çeken İsa Altun, ortak mekânlarda ebeveyn gözetiminin önemi üzerinde durdu.

Çocukların arkadaşları ve ailelerinin de yakından tanınması gerektiğini, uyuşturucu madde alışkanlıklarının neredeyse her zaman yakın arkadaş çevresi aracılığıyla olduğunu anlatmıştır.

Ailelere çocuklarına iyi örnekler olarak koşulsuz sevgi göstermelerini, bağımlılığın bir hastalık olarak görülmesi gerektiğini vurgulamıştır.

TÜSODER Genel Başkanı Dr. Deniz ÖNER de söz alarak organizasyon için Kadıköy Kent Konseyi, Sağlık ve Eğitim, Kültür ve Sanat Çalışma Gruplarına, Kadıköy İlçe Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür etmiş. Ayrıca anne ve babalara TÜSODER Eğiticileri hakkında bilgi vermiş ve her zaman seminer taleplerini eğitebileceklerini belirtmiştir.

Etkinliğimiz basında:

https://www.ntv.com.tr/saglik/isa-altun-ile-madde-bagimliligi-ile-mucadelede-anne-baba-egitimi,GoGEo6mNz0egQrhe0W8J9Q

http://www.posta.com.tr/madde-bagimliligi-ile-mucadelede-anne-baba-egitimi-haberi-1395028

Paylaş

Bir cevap yazın

*