0
0

5 yılı aşkın süredir Arnavutköy bölgesinde bilgisayarcıyım, sürekli olarak sebepsiz kesilen internet hatlarından ötürü kesintilerin onarımında kablolama, modem ayarlama gibi çalışmalarla oldukça ciddi bir kazanç elde ediyorum, etmeyi de sürdüreceğim, lakin son zamanlarda rutinleşen ve artarak devam eden bazı kesintilerin neticesinde yaptığım araştırma beni çirkin bir gerçekle yüzleştirdi.

Türk Telekom santrali çalışanlarının taşeron olduğunu hatırlatmama gerek yoktur herhalde, ki öyle olmasa bile konumuz bununla ilgili değil.

Bölgemin santral ekibinde bilişim işlerinden kendince anlayan bazı arkadaşlar görevlerinden istifa etmiş, istifa etmeden bir yıl kadar önce kişisel kartvizitlerini bastırıp internet problemlerini çözebilecekleri ticari bir ekip oluşturmuş, istifa sonrası mevcut santral ekibinden toplu internet kesilmelerine elit hizmet ekibi olarak yanıt vermek suretiyle haksız kazanç elde ediyorlar.

Dahası bu kazancı elde etmeleri için herhangi bir sebep olmadığında bölge bölge onlarca abonenin internetini kestirip sonra o müşterilerin aramalarını bekliyorlar. Arıza kaydı neticesinde ise problemin iç hatlardan olduğu ve onarımının elit hizmetle mümkün olduğu konusunda aboneyi ikna eden müşteri hizmetleri temsilcisinin bu konudaki (bilincsiz) yardımıyla aboneleri sövüşlüyorlar.

Şimdi, bir bilgisayarcı olarak hat değerlerini kontrol edebilen aygıta, kablolamayı kontrol edebilen ayrı bir aygıta sahip olmama ve tespit yaptığım yerlerde bariz bir şekilde ankastre kutusuna internet hatta telefon hizmetinin gelmediğini, ya da cızırtılı geldiğini kanıtlamama rağmen hala aynı açıklamayı yapan ve elit hizmet ekibi teşrif ettiğinde basit bir jack değişimi yaparken bir yandan telefonla santraldeki arkadaşını arayıp kendi aralarında geliştirdikleri bir anlatımla hattın açılmasını sağlamaları durumuna karşı ne tür bir önlem alınabilir?

Bilgisi olanlardan ricam, Turk Telekomun bu rantın içinde olduğunu düşünmüyorum, (olabilir de) Santral ekibinden ayrılmış elemanların mevcut ekibe ne tür bir katkı ya da yaptırımda bulundukları hususunda da bir bilgim yok, ancak sistemin bu şekilde işlediğinden kesinlikle eminim.

Bu olayla yüzden fazla defa yüzleştim. Sizlerden ricam bu durumda para kazanan kişilerden biri olmama rağmen bu rantı sonlandırmamızın ve abonelerin bu şerefsiz güruhundan kurtulmalarını sağlamamız için ne yapmamız gerektiği konusunda bizi bilgilendirmeniz.

İl Seçimi Yapınız
İstanbul
Şikayetinizle ilgili daha önce firma veya başka bir kuruma bildirimde bulundunuz mu?
Evet
0 sonuç görüntülendi.
Cevabınız

Please first to submit.