0
0

Merhaba

09.05.2016 tarihinde 13.08 faiz oranlı 120 ay vade 150.000 tl konut kredisi kullanmış bulunmaktayım .Kredi alırken 1-2 ay içersinde faiz düşüşü olacak yapılandırma yapabilirsiniz denilmişti şu an 0,95 olan faiz oranından sözlü ve yazılı olarak yapılandırma telebinde bulundum olumsuz yanıt aldım fakat yazılı yanıt vermiyorlar sözlü olarak ilgili oranın yeni kredi çekecekler için olduğunu eski geçmişe dönük işlem yapamayacaklarını bildirdiler. Elimde yazılı red cevabı bulunmamaktadır işlem takibi hakkında yardımlarınızı rica ediyorum syg…

İl Seçimi Yapınız
İstanbul
Şikayetinizle ilgili daha önce firma veya başka bir kuruma bildirimde bulundunuz mu?
Hayır
  • Eylem Genç tarafından 2 sene önce soruldu.
  • last edited 2 sene önce
0
0

Sayın Eylem Genç,

Bankanın sizlere verdiği, “Uygulama yeni kredi alacak olan tüketiciler için geçerlidir” cevabı mevzuat anlamında doğru bir bilgidir. Bu kanunname yayınlandığı andan itibaren Emlak Komisyonumuz konuyla ilgili çalışmalar yürüterek, eski kredi çeken tüketiciler için belli bir oranda indirime gidilmesi yönünde uygulama için gerekli adımları atmaya çalışmaktadır.

Sorununuzun en kısa sürede çözümlenmesini diler, her türlü tüketici hakkı konusunda bizimle iletişime geçmenizi temenni ederiz.

Saygılarımızla

1 sonuç görüntülendi.
Cevabınız

Please first to submit.