0
0

05.06.2016 da dershaneye kayıt yaptırdım ve bir hafta sonra bir yıllık eğitim ücreti peşin ödendi.Fakat dershane yaklaşık bir ay sonra mühürlendi.Dershane mühürlenmeden bir hafta önce kaydımı sildirmek için kayıt silme dilekçesi doldurup oradaki yetkiliye verdim ve paramın 15 gün içinde iade edileceği söylendi ve bunun için bizden banka hesap numarası alındı.Bu 15 gün içinde de dershane mühürlendi.Parayı peşin ödemiştik ve geri alamadık.Ne yapmam,hangi kurumlara başvurmam gerekiyor?
Yardımcı olursanız sevinirim.

İl Seçimi Yapınız
Bursa
Şikayetinizle ilgili daha önce firma veya başka bir kuruma bildirimde bulundunuz mu?
Hayır
  • abdullah uzun tarafından 2 sene önce soruldu.
  • last edited 2 sene önce
0
0

Sayın Abdullah Uzun,

17.08.2016 tarihli 670 sayılı KHK ile getirilen düzenlemede kapatılan kurumlar ile ilgili önemli noktalar mevcuttur.

OHAL’de kapatılan kurumların alacaklılarının, 17.08.16’dan sonra 60 gün içinde ilgili kuruma belgeleriyle müracaat etmeleri gerekmektedir. İlgili kurumlar Maliye Bakanlığı ya da Vakıflar Müdürlüğü; varsa defter, kayıt ve belgelerle başvurulması gereklidir. Belirtilen süre içinde başvurmamanız halinde hak talebiniz kayda geçmeyecektir. 17.08.2016 tarihinden sonra kapatılacak kurumlar için 60 günlük hak düşürücü süre, kapatılma tarihinden itibaren başlayacaktır.

Sorununuzun en kısa sürede çözümlenmesini diler, her türlü tüketici hakkı konusunda bizimle iletişime geçmenizi temenni ederiz.

Saygılarımızla

1 sonuç görüntülendi.
Cevabınız

Please first to submit.