0
0

GSM olarak TURKCELL abonesiyim.cep telefonuma hediyeci başlığı ile “4 GB hediye internet paketi için tıkla —->http://hediyeci.mobi/r/2/5OwCWv551 ” şeklinde gelen SMS bildirimine TURKCELL den geldiği zannı ile tıkladıktan sonra onayım ve miktar hakkında bile bilgim olmadan turkcell faturasına yansıtılarak 56,02 TL tarafımdan Eylül ayı faturamda tahsil edilmiştir.

Konuyu şikayet olarak turkcell firmasına ilettiğimide aşağıdaki yanıt verildi.”TurkcellKatma Değerli Hizmetler23 Eyl10:51Sayın Aslan, 20.09.2016 tarihinde internet üzerinden Hediyeci Mobi Servisi için mobil ödeme onayı verdiğinizi görüyorum. Servis ile ilgili tüm soru ve talepleriniz için bu servisin 08505320893 numaralı müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Bu tutar sizin adınıza ilgili firmaya aktarılacaktır. Turkcell bu serviste sadece tahsilat hizmeti sağlamaktadır. Turkcell Mobil Ödeme ile alınan ürün ve servislerle ilgili sorumluluk üye iş yerlerinindir. İyi günler dilerim.”

Forumlara baktığımda benzer dolandırıcılığın bir çok kişi tarafından yaşandığını görüyorum.Böyle bir kandırmaca bu çağda ve bu yasal düzenlemelere rağmen nasıl yapılabildiği yada nasıl cesaret edilebildiği hayreti içindeyim.

Türk halkından yılların birikimi ile Güven kazanmış TURKCELL gibi bir firma basit bir kandırmacaya tahsilat yaparak aracılık ediyor.Tüketici bir turkcell kampanyası zannı ile gelen mesajına bilgilenmek için tıkladığında turkcell 56 TL tahsilat yapıyor.

Lütfen bu konunun üzerine hep birlikte gidelim.Böyle bir uygulama yasalmıdır.Neler yapabiliriz.Teşekkürler

İl Seçimi Yapınız
Ankara
Şikayetinizle ilgili daha önce firma veya başka bir kuruma bildirimde bulundunuz mu?
Evet
0 sonuç görüntülendi.
Cevabınız

Please first to submit.