0
0

cebeci mh.2480 sk no:22 daire:1 sultangazi/İST adresinde 10 temmuz 2014 te müteahitle aramızda sözleşme yaparak125000 tl ye bir bahçe katı aldım.tapumu 21 nisan 2015 tarihinde halk bankasından 80000 bin tl kredi çekerek aldım.evime ağustos ayında kiracı yerleştirdim.Evin iskanı da şubat 2016 da çıktı.
ancak 05 temmuz 2016 tarihinde yağmur sonrası su alıp rutubet oldu . buna bağlı olarak yer döşemeleri ve duvarlarım ıslandı.kullanılamaz hale geldi. müteahit ile durumu görüştüğümde ”benimle ortak mı ev aldın ” diyerek telefonumu kapattı. bende
sultangazi belediye yapı kontrole dilekçe verdim oradanda sözlü olarak kuyu aça kurtul dendi. bende bir izolasyon firmasını çağırdım fiyat için 25000 tl civarı masraf çıkar dedi.bunun üzerine bir avukat ile görüştüğümde noterden ihbarname çekecez tespit davası açacaz sonra da tüketici mahkemesine gidecez dedi. bende bu sürecin ne kadar süreceğini ve masrafların ne kadar tutacağını sorduğumda 1,5-2 yıl sürer 10000 tl gibi masrafın olur enaz dedi geri alabilirmiyim dediğimde avukatlık ücretlerini alamazsın dedi zaten isteği rakamda o civarlarda tutuyor.benim bu masrafları karşılayacak durumum yok.
kendi imkanlanlarımla bahçeyi kazdığımda temelden su çıktı ve izalosyon olmadığını ve ayriyetten pis su giderlerinin hatalı olduğunu gördüm.bunun üzerine suyun analizi için iskiden rapor ve sultangazi belediyesi fen işlerinden durumu anlatan bir dilekçe ile başvurdum.inşaatı denetleyen firamaya gidip resimleri gösterdiğimde gözden kaçmış birşey biz ustaların başında duramayız diyerek sorumluluğu üstünden atmak istiyor.
ben bu durumda nasıl bir yol izlememem lazım bana yardımcı olursanız sevinirim.

saygılarımla Necati YILANCI

İl Seçimi Yapınız
İstanbul
Şikayetinizle ilgili daha önce firma veya başka bir kuruma bildirimde bulundunuz mu?
Hayır
  • necati yılancı tarafından 2 sene önce soruldu.
  • last edited 2 sene önce
0
0

Sayın Necati Yılancı,

Müteahhitinizin evin ayıplı olmasından sorumluluğu vardır. Mülkünüze ait tüm zararı müteahhitiniz karşılamak zorundadır. Hem oluşan zarar hem de var olan ayıp sebebiyle herhangi bir indirim yapılması gerekiyorsa bunlarında karşı taraftan karşılanması gerekmektedir. Hatta ödediğiniz ücreti alarak evi iade etme hakkına sahipsiniz. Hakkınızı aramak için belirttiğiniz süre doğru olmakla birlikte, avukatınızın belirlediği meblağ ve diğer değişken durumlara göre davanın zamansal değişikliği söz konusu olabilir. Konuyla ilgili bir avukat desteği almanızı öneririz.

Sorununuzun en kısa sürede çözümlenmesini diler, her türlü tüketici hakkı konusunda bizimle iletişime geçmenizi temenni ederiz.

Saygılarımızla

1 sonuç görüntülendi.
Cevabınız

Please first to submit.