Sigortalıları sevindirecek gelişme. Bazı sigorta şirketleri koronavirüs tedavisini kapsam içine aldı

Artan koronavirüs vakalarıyla birlikte belirlenen özel hastanelerin pandemi yani salgın hastanesi olarak kabul edilmesi ile birlikte buralara tedavi olmaya gelen ve özel sağlık sigortaları olan hastaların tedavi masraflarının bu şirketlerce ödenip ödenmeyeceği merak konusu oldu.

Normal şartlarda özel sağlık sigortaları, salgın hastalıklarda geçerli olmayabilir.

Bu hükümden dolayı koronavirüs tedavilerinin ödenip ödenmeyeceğine dair sigorta şirketlerine çok sayıda soru geliyordu.

Merak edilen soruyla ilgili gelişme

Çağatay Sigorta ve Reasürans  Brokerliği Genel Müdürü ve aynı zamanda Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Sigorta Komisyonu Başkanı olan Taner Çağatay, sigortalıları sevindirecek gelişmeyi haber verdi.

Independent Türkçe’ye açıklamada bulunan Çağatay, koronavirüs tanısı konmuş sigortalıların Sağlık Bakanlığı’nca pandemi hastanesi ilan edilen özel hastanelerdeki tedavilerinin de kapsam altına alındığını belirterek şunları söyledi:

Salgın hastalığın kapsam dışı olmasına bakılmaksızın ödeme yapılacak

Bazı sigorta şirketleri özel ve tamamlayıcı sağlık sigortası sahiplerine tüm özel hastanelerde covid-19 tedavisine ilişkin ortaya çıkabilecek fark ücretlerini ve tedavi giderlerini poliçelerindeki mevcut şartları ve limitleri dahilinde salgın hastalığın kapsam dışı olmasına bakılmaksızın ve emsal teşkil etmemek üzere jest uygulaması kapsamında ödeyeceklerini açıklamışlardır.

Çağatay, hangi şirketlerin kapsam içine aldığı konusunda bilgi almak isteyen kişilerin kendilerini veya acentalarını arayabileceğini söyledi.

haber kaynağı: https://www.independentturkish.com/node/156101/haber/sigortalıları-sevindirecek-gelişme-bazı-sigorta-şirketleri-koronavirüs-tedavisini

Paylaş

Bir cevap yazın

*