KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Tüketici haklarının ülkemizde yerleşmesi ve yaygınlaştırılması ile tüketicinin korunması konusunda aydınlatıcı, bilinçlendirici faaliyetlerde bulunarak tüketicilerin kendilerini koruyucu girişimlerini özendirmek üzere 2014 yılında kurulmuş olan Tüketici Sorunları Derneği 2019 yılı özet faaliyet raporunu sizlerle paylaşmak isteriz.

TÜSODER, Evrensel Tüketici Hakları kapsamına giren her konuda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a uygun faaliyetlerde bulunmaktadır. Derneğimiz, yönetim ve uzmanlık komisyon üyeleri ile 2019 yılında önceki yıllardaki başarıları da aşan birçok ilke imza atmıştır.

Tüketici Bilincini artırmaya yönelik olarak 69 adet TV ve radyo programına katılmış, 50 adet yazı ve rapor içeriği üretmiş, basında 46 civarında haber olmuş, 52 seminer, konferans, toplantı ile faaliyette bulunmuştur. Yüzlerce tüketici sorusu web sitesi, sosyal medya hesapları, telefon ve yüz yüze olmak üzere cevaplanmış ve hak arama konusunda yol gösterilmiştir.

TÜSODER ayrıca Tüketici Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi olarak İstanbul’da bir ilçede Tüketici Hakem Heyeti üyesi olarak 2018 yılından itibaren görevine devam etmektedir.

Bir ilk olmak üzere; 2019 yılı içinde AB Sivil Düşün desteği kapsamında ofis kirası desteği almış ve 3 yıllık stratejik planını oluşturmuştur.

TÜSODER 2019 yılı içinde 3 önemli projeyi hayata geçirmiştir.

SESSİZ KALMA! Tüketici Haklarını Öğren

AB Sivil Düşün tarafından desteklenen, Tüketici Sorunları Derneği ve İşitme Engellileri ve Aileleri Derneği paydaşlığı ile yürütülen proje kapsamında; İşitme Engelli ve Sağır Bireyler ve ailelerine Avukat ve Türk İşaret Dili Tercümanı destekli Van, Denizli ve İstanbul’da olmak üzere 3 seminer verilmiştir. Proje ait sosyal medya hesapları açılmış ve seminerlerin soru-cevapları kısa videolar hazırlamak üzere kaydedilmiştir.

İYİLİK İÇİN SEN DE KATIL, ORGAN BAĞIŞINI KONUŞALIM

İyilik İçimizde Diyaliz ve Organ Nakli Hastaları Derneği paydaşlığı ile Organ Bağışını Arttırmak üzere bir platform proje oluşturulmuştur. Bu kapsamda; 2 ay içinde proje danışmanlarımız tarafından 6 adet TV, radyo programı, Ülke çapında basında haber olarak milyonlara ulaşan Kadıköy ve Ataşehir Saha Etkinlikleri, Üniversite ve ilkokullarda seminerler gerçekleşmiştir. Projeye ait sosyal medya hesapları açılmış ve onlarca video, haber paylaşılmıştır.

ATAŞEHİR KENT KONSEYİ SAĞLIK ÇALIŞMA GRUBU kurulması

İyilik İçimizde Diyaliz ve Organ Nakil Hastaları Derneği ve Tüketici Sorunları Derneği-TÜSODER önderliğinde, ATAŞEHİR KENT KONSEYİ bünyesinde SAĞLIK ÇALIŞMA GRUBU kurulmuştur.

“Sağlıklı Yaşama Destek Ol, Hayata Renk Kat” mottosu ile ilk toplantısı 10 Aralık 2019 tarihinde yapılmıştır. İyilik İçimizde ve TÜSODER üyelerinden oluşan yönetim kadrosu tarafından Sağlık Grubu Çalışmalarımıza ilişkin yol haritasını içeren Amaçlarımız,  Misyon ve Vizyonumuz, Faaliyet Alanlarımız, Hedef Paydaşlarımız ve Planlanan Etkinlik Takvimimiz Ataşehir Kent Konseyi Başkanına ve Yönetim kadrosu tarafından sunulmuştur.

Tüketici Sorunları Derneği-TÜSODER, gittikçe büyüyen uzman gönüllü kadrosuyla birlikte tüketicilerin karşı karşıya olduğu risk ve tehlikeler konusunda; önleyici, koruyucu bilinçlendirme çalışmaları ile tüketicilerin maddi ve manevi sağlıklarını koruma farkındalığını artırmaya devam edecektir.

Faaliyetlerimizde bugüne kadar emeği geçen tüm üye ve paydaşlarımıza teşekkür ediyor, 2020 yılının Tüketici bilincinin katlanarak arttığı bir yıl olmasını diliyorum.

Derneğimiz tanıtım dosyası için TIKLAYINIZ….

Saygılarımızla

TÜSODER Genel Başkanı

Dr. Deniz ÖNER

www.tusoder.org.tr

Paylaş

Bir cevap yazın

*