Genel Sekreterimiz Kerem ATEŞ, Denge ve Denetleme Ağı’nın karar mekanizması olan Koordinasyon Grubuna seçildi.

Denge ve Denetleme Ağı seçimlisi ilk olmak üzere, II. Olağan Genel Kurulu, geçtiğimiz hafta sonu, 21-22 Eylül tarihlerinde Ankara Bera Hotel’de gerçekleşti.

Cumartesi gerçekleşen açılış konuşmaları ve kokteyl ile başlayan genel kurul, pazar günüyse canlı tartışmalar ve heyecanlı bir yarışa sahne oldu. Türkiye’nin 30 ilinden 96 delegenin katıldığı genel kurulda, DDA karar mekanizması olan Koordinasyon Grubu (KG), ağın iç denetleme mekanizması olan İç Değerlendirme Grubu (İDG), il koordinatörlerinin KG temsilcileri ile İletişim Grubu’nun (İG) KG temsilcisi için seçim yapıldı.

Seçimler öncesinde, ağın yeni yapı belgesinin, genel kurul katılımcılarının üçte ikisinin çoğunluğu ile onaylanabilmesine olanak veren önergenin kabulü sayesinde, yapı belgesi oy çokluğu ile kabul edildi. Yapı belgesine, olağanüstü genel kurulun şartı da bir önerge ile eklendi. Buna göre, DDA genel kurulu, KG ve İDG’nin üçte ikisinin ya  da üyelerin yüzde 10’unun talebi ile olağanüstü toplanabilecek. Ağın son üç yıllık faaliyet raporu da genel kurulda aklandı.

Genel kurulda, her üye STK’dan bir delege oy kullandı. Genel kurul ile ilgili tüm detayların yanı sıra, adayların kısa özgeçmişlerini de içeren bir kitapçık öncesinde tüm üyelerle paylaşılmıştı.

 

Yapılan seçimler sonrasında Genel Sekreterimiz Kerem ATEŞ, Yerel Yönetimler Reform Grubu temsilcisi olarak Koordinasyon Grubu asil üyesi olarak seçildi.

Seçilen organlar kısa bir süre içerisinde bir araya gelecek ve kendi iç seçimlerini gerçekleştirecekler. İDG bir KG temsilcisi, KG de kendi içinde üç ağ temsilcisi seçecek.

Paylaş

Bir cevap yazın

*