Etten Sütten Sohbetler

TÜSODER olarak yüksek katılımla, Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği ile SETBİR in ev sahipliğinde düzenlenen  Etten Sütten Sohbetler  toplantısına katıldık.

Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal TOPRAK’ın yönettiği toplantıda ilk söz sunum yapmak üzere, SETBİR – Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zeki ILGAZ’a verilerek toplantı başlatıldı. Daha sonra toplantıya katılan STK Temsilcilerini, akademisyenleri tek tek soru ve katkıda bulunmak üzere söz verildi.

Davetlilerin arasında bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eski Müşteşar’ı ve AK Parti Aday aday Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI söz alarak, kendi dönemindeki bakanlık çalışmalarını anlattı.

TÜSODER Gıda Kom. Bşk. olarak, Tereyağı ve yumurtadan sonra koyun etinin de beraat etmesini belirterek, SETBİR yönetimine; kırmızı et tüketiminin gelişmiş Ülkelerin seviyesine gelmesi ve etçi koyun ırklarının çoğaltılmasını gündemlerine almaları için projelerinin arasında yer alınmasını önerdik…

Toplantının sonunda SETBİR YK Başkanı Zeki ILGAZ ile SETBİR Yönetim Kurulu Üyesi Vet. Hekim Tahir Selçuk YAVUZ tarafından sorular cevaplandırıldı. En son olarak bütün sorulan sorular ve cevaplar ile katkıların kayıt alıntına alındığını belirten Gazeteci Celal TOPRAK’ın konuşması ile toplantı sona erdi.

 

Paylaş