Darbeci Askerlerin Çakma Kıyafetler Dikkat Çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast yapmak için Marmaris’e giden 17 kişilik TİM’den 16’sı yakalandı. Yakalanan askerlere üst baş alındı. Askerlere alınan tişörtlerin son derece lüks markaların çakma kıyafetler olması dikkat çekti. Gözler tekrar Çin’den sonra dünyanın en büyük sahte ürün pazarı olan Türkiye’deki sahte ürün pazarına çevrildi.

Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast düzenlemek için giden darbeci askerin giydikleri çakma ürünler dikkat çekti. 16 Temmuz’dan beri kaçak olan darbeci askerlerin üstlerine alelacele çakma ürünler alındı. Türkiye’de çakma ürünlere ulaşmanın son derece kolay olması dikkat çekiyor.

Suikast timinin komutanı Kuzu hain planları itiraf etti.

Darbeci askerlere ünlü bir Fransız firmasının çakma üstleri giydirildi.

Sozcu.com.tr’ye konuşan  TÜSODER Başkanı Rıdvan Yıldız çakma ürün satan ve alanların vergi geliri anlamında devleti büyük zarara uğrattıkları belirtildi. Yıldız, “Çakma ürünlerin ülkeye zararı çok büyük. Devletin kasasına gidecek para kimlere gidiyor belli değil. Çakma pazarına büyük oranda terör örgütleri hakim. Alınan çakma ürünler onlara finansman olarak gidiyor.” diye konuştu.

Çakma ürünlere verilen para ile kaliteli yerli giysiler alınabileceğini de belirten Yıldız aldıkları orijinal ürünün sahte çıkarsa vatandaşları hakem heyetine gitmeleri konusunda uyardı.

Diğer haber kaynağı; http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/darbeci-askerlerin-cakma-ustleri-dikkat-cekti-1335930/

Paylaş