12 Bankaya Tazminat Davası Nasıl Açılmalı? Tazminat Açılacak 12 Banka Hangileri? 12 Bankaya Tazminat Davası Dilekçe Örneği

30 Eylül 2016 tarihinde Tüketici Sorunları Derneği’nin facebook sayfası canlı yayınında  TÜSODER Genel Başkanı Av. Rıdvan Yıldız  “ Rekabetin Korunması Hakkında Kanunun 57 ve 58 maddeleri gereği vatandaşların tazminat hakları bulunmaktadır. Dava açacak vatandaşların belirsiz  alacak davası açmalarını ve alacaklarını bilirkişi incelemesi ile tespit ettirmeleri gerektiğini düşünüyorum.” Dedi. Canlı yayında 12 bankanın isimlerini sayan Yıldız “Kartel faizi oluşturan bankalar; Akbank, Denizbank,  Finansbank, HSBC Bank, ING Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, İş  Bankası, Vakıfbank, Yapı  Kredi Bankası ve Ziraat Bankası” dır.  Bu bankalardan 21 Ağustos 2007 ve 22 Eylül 2011 tarihleri arasında kredi ve kredi kartı kullanan vatandaşlar dava açabilirler” ifadelerini  kullandı.

12 Bankaya Tazminat Davası Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız….

Paylaş

18Yorum

Merhabalar, bu iade edilmesi beklenen banka tarafından fazladan alınan faiz cezasının 3.500 sınırını geçmemesi durumunda mahkemeye gidilemeyeceği gidilse bile kısmı ret yiyeceğimizi göz önüne alırsak, bahsettiğim bu miktar ve daha azı cezalar için tüketici hakem heyetine başvuruyu nasıl yapabiliriz acaba. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

belirsiz alacak davası açılması halinde parasal sınıra bağlı kalınmaksızın doğrudan tüketici mahkemesinde dava açılabilecektir. Güncel Yargıtay Kararları bu yöndedir. Saygılarımla

tüketici hkem heyetine gidilmiyor arkadaşlar. mahkemeye gidiliyor.fakat hangi bankalrdan kredi ve kredi kartı alınmışsa önce bankaya gidiyorsunuz sonra mahkemeye gidiyorsunuz.

Sn. Naciye Altay, hakem heyetine neden gidilmiyor? Bankaya gittiğimizde ne yapmamız gerekiyor bilgi verebilir misiniz?
Benim adı geçen bankalardan belirlenen tarih aralığında garantiden 2 adet, halk bankasından 1 adet kredim var ödendi bitti kredilerim, bu kredilerde kartel faizi olup olmadığını kim biliyor kim belirliyor nasıl öğrenebiliriz? Yardımcı olabilecek avukat arkadaşlarla görüşmek isterim. [email protected]
0532 422 89 30

Sorularla 12 Bankaya Karşı Üç Kat Tazminat (Kartel Tazminatı) Davası Rehberi ÇIKTI!

şirketimiz adına aldığımız ticari rotatif veya taksitli kredileri de kapsıyor mu?

Dilekceye yazilacak tutar,bankanin bizlerden aldigi faiz miktari midir?Yoksa olmasi gereken faiz orani ile bankalarin anlasip arttirdigi faizle arasindaki fark miktarini mi yazmaliyiz?Bu yuzdeyi bilen var mi?Once banka ile gorusuldugu zaman arada anlasma saglanamiyor mu?

bu konudaki davalar için bankalar, yargılamanın yenilenmesi yoluna gittiler mi acaba ?

Karar Düzeltmeye gidebilirler ama sonucun değişeceğini sanmıyorum zira danıştayın ve idare mahkemelerinin kararı çok net.

Bugün ttüketiciler derneği ve hakem heyetine gittim onlarda çok fazla bilgi vermiyorlar ancak kesinleşsin emsal teşkil eden bir dava sonuçlansın diyorlar bende 2007 senesinde 60 ay vadeli 1.22 faizle 100.000 tl kredi aldım Beklemem gerektiği haber verileceği söylediler

Bende gittim hatta avukatlarlada görüştüm kimse net bir şey bilmiyor, bildiğini söyleyen hukuk bürolarıda sizden para alma peşinde, bize hakkımız olan parayı ver dava açalım ama kazanamayabilirsiniz biz paramızı alırız diyorlar, şu an piyasa dolandırı avukat dolu.
Sizin kredi yıldan dolayı zaman aşımı olmasın, yani bekleyin diyorlar ama bu bekleme zamanı dolduruyor nasıl yapacaklar? Sordunuz mu?

zaman aşimi dolmadan tüketici mahkemesine baş vur165 tl masrafın var internetten kartel faizi dilekçe örneğini indir hemen başvur yoksa zamanaşimindan dolayi hak talep edemezsin

konuyla ilgili tüketici mahkemesinden maddi tazminat talepli dava açacaktık fakat tüketici mahkemesinde maddi tazminat davası açılamayacağı, sistemde böyle bir dava çeşidinin yer almadığı gerekçesiyle dava açamadık. Davayı hangi konu başlığıyla açıyoruz, uyap üzerinden açmak istesek mesela hangi dava çeşidini seçeceğiz, yardımcı olursanız sevinirim.

Bir tuketici mahkemesi calisani olarak belirsiz alacak davasi acacak olanlar icin bazi mahkemeler belirsiz alacak davasinda rakam belirtilmedigi icin red verebiliyor, o yuzden fava acmadan once iyi hesap yapilip ona gore dava acilmalidir bilginize… Tuketici mahkemesi parasal siniri 2016 yili icin 3.480 TL dir.

slm. ben 2007 – 2011 yılları arasında tüketici ve konut kredisi kullandım. Kredi dökümanlarımda var fakat ben nasıl alayacam kartel faizi nasıl uygulandığını, neye göre tüketici hakem heyeti ya da tüketici mahkemesine ne demem gerekir. Yönlendirirseniz çok sevinirim.

Kimsenin bişey bildiği yok 2008de ykrediden 75bin tl kredi aldım ozamanlar faiz oranları 1.59 du 145bşn lira falan ödedim ara ödeme falan allah rızası için bi yardımcı olun nasıl olacak bu problem

Bir cevap yazın

*